Enduro GP Estonia Saaremaal

Nädalavahetusel Saaremaal sõidetud Enduro GP Estonia tõi Redmoto telgialuse reede õhtuks tihedalt tsikleid täis. Redmotost oli stardis laupäeva hommikul 20 sõitjat! Kogu nädalavahetuse püsis Saaremaal väga mõnus suvi 24 soojakraadi ja püsiva päikesepaistega. Väga äge võistlus nii võistlemiseks kui kaasa elamiseks!

Redmotolaste tulemused:
E1
4. Andres Kukk

E2
2. Priit Biene
4. Toomas Triisa
7. Jüri Triisa

E3
4. Jaanus Hugo Ermits

E40+
5. Rene Jerbach
6. Ain-Gustav Bartels

Hobi 4T
2. Mika Lindfors

E W
2. Liis Simson

Algajad 4T
8. Kert Pikanõmme

Algajad 2T
10. Rando Välimets
11. Madis Koplimäe

Kärnatajad 4T
1. Priidik Vesi
5. Janek Busch
7. Urmas Niine

Kärnatajad 2T
2. Ain Musting
3. Meelis Vaidla
4. Siim Needrit
5. Olger Otti
6. Arpo Põld

Võistkondlikus arvestuses saavutas Redmoto 1 tiim koosseisus Andres Kukk, Toomas Triisa, Priit Biene, Jaanus Hugo Ermits – 1. koha
Redmoto 2 tiim koosseisus Jüri Triisa, Rene Jerbach, Mika Lindfors, Ain-Gustav Bartels – 2. koha!

#22 Priidik Vesi
Tegemist oli põneva nädalavahetusega mis pakkus positiivseid sõidu emotsioone ja muidugi sai ka sõprade sõitudele kaasa elada kõvasti. Minu enda puhul oli siis tegemist esimese Enduro võistluse võiduga mis innustab jätkama võistlustel osalemisi. See oli minu elu teine enduro võistlus millest eelnev toimus 5 aastat tagasi Võrtsjärvel. Võin kohe öelda, et esimene võistlus aastaid tagasi ei läinud plaanipäraselt ja juba esimesse aega jõudsin siis poole tunnise hilinemisega ja esimest päeva ei jõudnud lõpuni sõita. Nüüd olin juba natukene valmistunud halvimaks ja kui ma eelmine kevad oma rattaga sõitmist alustasin ja klubiga liitusin siis mul on olnud algusest saadik suhtumine, et saaks ainult sõita ja võimalikult palju erinevaid formaate. Kui ma nüüd mõtlen Saaremaa Enduro GP võistlusele siis katsed pakkusid just erinevat formaati metsa vahel sõitmiseks pluss krossi- ja ekstreemkatse mis tõi mulle edu. Minu plaan oli sõita oma sõitu ja püsti püsida katsetel. Oma sõiduga sain isegi enamus ajast hakkama, aga esimest ja teist katset ma ei suutnud ühelgi ringil läbida ilma kukkumiseta või mootorit välja suretamata. Teise päeva esimesed 3 katset suutsin sõita lahtise vasaku käe rutskaga mis oli tõesti uus kogemus aja peale sõites. Teinekord tean mida kontrollida ennem päeva lõppu hooldust iga kord! Infot mis rajal toimub sai väga palju klubikaaslastelt ja abikäsi kes aitasid oli väga väga palju mille üle olen tõeliselt tänulik kõikide ees!

Mis puudutab ülesõite siis ma arvan 100% sõitjatest oleks tahtnud rohkem actionit vs. autoteed.

#392 Rando Välimets:
Saaremaa Enduro GP algas väga vingelt! Väga lahe oli kõik koos sõita Kuressaare keskväljakule ja pidulikult võistlus avada. Uskumatult palju rahvast oli! Esimene päev jäi mul aga kahjuks lühikeseks, sest pehme mousse-iga rehv ei tahtnud velje peal püsida ning tuli esimesel katsel juba maha. Proovisin veel paar korda peale ajada rehvi, kuid jooksis uuesti maha ja pidin katkestama. (Tänud meedikule, kes mulle katse kõrval rehvi peale panekuks tööriistu laenas). Õnneks sain tüdruku tsiklilt laenata uue rehvi ja teise päeva kaasa teha. Teine päev läks hästi. Sõitsin omas tempos ja sain kõik katsed ka läbitud. Enduro katsed olid üpris rasked. Pikad ja liivased katsed võtsid ikka korralikult võhma välja. Kõige rohkem nautisin krossi katset.
Kokkuvōttes oli väga mōnus vōistlus. Super ilm ja äge seltskond.

Fotod (autor: Raido Kull) > SIIN 
Msport.ee uudis > SIIN
Sportity appis kõik võistluse dokumendid: >