Redmotolased Adrenalin Arena Kids Cup 2. etapil

Eelmisel nädalavahetusel, 12. jaanuaril sõideti Adrenalin Arenal Kids Cup 2. etapp

Kõikide Redmoto krossikuttide tulemused: 
50ccMini klassis oli Märten Hünerson kokkuvõttes 7.

50ccA klassis oli Oliver Saar 14.
50ccB klassisi olid Karl Sander Aedla 4. ja Simeon Kõiv 9.
50ccC klassis Mikk Mihkel Sepp 9.
 
65ccA klassis Gregor Kuusk 1. koht, Enriko Peilman 6. koht, Karl Teesalu 10. koht
65ccB klassis Aston Allas 1. koht, Sander Pihlakas 4. koht, Rasmus Avik 10. koht, Jakob Burmann 13. koht
65ccC klassis Sebastian Kõiv 8. koht, Romy Järvelaht 10. koht
 
85ccA klassis Jan-Marten Paju 7. koht ja Daniel Veškov 12. koht
85ccB klassis Rasmus Meius 6. koht
Gregor Kuusk (pildi autor Oksana Tchernetskaya)

Järgneva kokkuvõtte võistlusest kirjutas Aivo Rebane. Tasub lugeda!

Pühapäeval 12. jaanuaril sõideti Adrenalin Arenal rahvusvahelise noortesarja Kids Cup teine etapp.
Nagu ikka, võistluspäev algas klassiga PW Mini ning ilma pikema sissejuhatuseta selle juurde kohe suundumegi.
Eelmise etapi top 3, Paavo Vehviläinen (FIN, KTM), Rasmus Näär (EST, KTM) ja Markus Rotmeister (EST, Husqvarna) olid ka kõik seekord joonel.
Esimene start ja stardi võidab seekord Markus Rotmeister, kes läheb ka juhtima. Näär ja Vehviläinen jälitamas. Kui esimene etapp ei olnud Eesti poisid veel valmis soomlast alistama, siis seekord on lugu teisiti. Rotmeister teeb väga kindlat sõitu ja kaob eest, Vehvilainen plaanib Nääri vastu rünnaku, kuid kukub ja kaotab hulga kohti. Näär, kes sõitis kvalifikatsioonis välja kiireima aja, asub nüüd sihikindlalt Rotmeistrit püüdma ja see ka õnnestub. Viimane ring ja nende kahe vahel käib tõsine heitlus, kuid väikemees Näär natuke punnib liialt ja kukub. Õnneks säilitab koha ja tuleb teisena ruudulise lipu alt läbi. Tema taga kolmandana Aston Kõiv, kes tegi terve sõidu tegelikult täiesti silmatorkavalt head sõitu. Paavo Vehviläinen neljas.
Teine start ja minicairoli #222 Rasmus Näär paneb stardivõidu seekord enda tasku. Rotmeister põrkab kohe peale starti whoopsidel natuke konkurentidega kokku ja kaotab kohti nii, et esimeselt ringilt tulles on ta alles neljas. Vehviläinen on küll Nääri seljataga teine, kuid lootust järgi saada pole. Näär on paar sekundit ringi peale kiirem ja läheb oma teed. Rotmeister jõuab Vehviläineni järele poole sõidu pealt ja nagu öeldakse „ väljast täiega“ parandab oma positsiooni.
Rasmus Näär näitab, et ta pole minicairoli üksnes numbri pärast, teeb veel 1 ring enne lõppu oma kiireim ringiaja selles sõidus ning paneb kena kindla võidu tasku. Rotmeister teine, Vehviläinen kolmas. Esimeses sõidus head hoogu teinud Kõiv, võitleb seekord Donatas Aleksaga ( LTU, KTM) neljanda-viienda koha positsioonidel, kuid leedukal tundub jaksu natuke rohkem olevat ja surub Astoni viiendaks.

PW Mini 50cc kokkuvõte
1. Rasmus Näär (EST, KTM)
2. Markus Rotmeister (EST, Husqvarna)
3. Paavo Vehviläinen (FIN,KTM)
4. Aston Kõiv (EST, KTM)
5. Donatas Aleksa (LTU, KTM)

PW Mini 50cc Kids Cup arvestus top 10 ( 2/4)
1. Rasmus Näär 91p
2. Paavo Vehviläinen 88p
3. Markus Rotmeister 87p
4. Aston Kõiv 70p
5. Donatas Aleksa 64p
6. Erki Raudnagel 58p
7. Marten Hünerson 58p
8. Magnus Misins 56p
9. Stever Pihu 48p
10. Damirs Haimins 43p
11. Karl Mark Kristman 21
12. Martin Põder 20

Klass 50cc A

Esimene start ja stardivõidu võtab Greg Laguta (LAT, KTM), tema järel Leon Wretman (SWE, Cobra), Gregor Lootus (EST, KTM) ja Rojus Zaborskis (LTU, KTM). Esimesed kolm, Laguta Wretman, Lootus on kõik alla 55 sekundi mehed ja nende vahel käib tihe heitlus, Zaborskis pole neist kaugel, kuid siiski poolteist, kaks sekundit lahutab esikolmikust. Laguta on pisikese sekundi jagu edu sisse teinud, kuid seljataga käib pinev heitlus Wretmani ja Lootuse vahel. Wretman sõidab 5ndal ringil välja oma parima ringiaja, kuid Lootus ei muuda taktikat ja ründab väsimatult kuni teeb eduka ründe sisekurvist, möödub ning võtab sihikule eesoleva Laguta. Ette hakkab jääma kõvasti ringimehi ning selles tihedas liikluses on kõvasti pusimist. Viimasele ringile minnes Gregor teeb maksimaalse pingutuse ( ja sõidab sellel 10-ndal ringil oma parima aja), finishilipuni tullakse ratas rattas, kuid Laguta jääb seekord ette. Kolmas Wretman, neljas Zaborskis.
Teine start ja stardimasin Wretman võtab seekord holeshoti. Kokku neljast Kids Cupi stardist on kolme võit tema nimel. Rootsi väikemees on teinud kahe etapi vahelisel ajal tubli arengu ja seda on sõidust näha. Kui esimeses sõidus kippus ta palju selja taha vaatama siis paistab, et sellel teemal oli kahe stardi vahepeal koosolek. Täpselt tema seljataga on Laguta ja Lootus. Sõit läheb niimoodi üksteist tihedalt, ca sekund vahet, jälitades enam vähem lõpuni. Seekord võtavad nad kolmekesi ees sellise hoo üles, et kellelgi teisel pole ligidale enam asja. Enne lõppu võtab Lootus Laguta ründamise tõsiselt käsile ja teeb mitu väga ägedat lüket, kuid nendest ei piisa. Viimane ring ja Lootus võtab möödumist väga suure isuga, kuid paraku vall kurvis oli sellise hoo jaoks natuke nõrgavõitu ja Gregor kukub! Õnneks saab siiski kiirelt püsti ja kohta kaotamata lõpuni.
Väga hea sõidu tegi Leon Wretman ,kes eelmisel etapil poole sõidu pealt kippu hoogu kaotama.
Seekord kindlalt lõpuni välja ja ka sõidu kiireim ring!

50cc A kokkuvõte
1. Greg Laguta
2. Leon Wretman
3. Gregor Lootus

50cc A Kids Cup arvestus top 10 (2/4) 

Oliver Saar (pildi autor Oksana Tchernetskaya)

1. Greg Laguta 90
2. Leon Wretman 87
3. Gregor Lootus 80
4. Rojus Zaborskis 72
5. Romet Jundas 57
6. Rainers Grasis 55
7. Robin R. Mooses 51
8. Artem Zavarin 46
9. Edvin Jürgen 43
10. Bruno Mägi 41

( kokku sarjas võistlejaid 53)

Klass 65cc A

Kvalifikatsioonis seekord kokku 60 võistlejat. A gruppi pääseb neist täpselt 15. Ajasõidu võitis ootuspäraselt Gregor Kuusk (EST, Husqvarna), tema järel ootuspäraselt Kaspar Uibu (EST, Yamaha) ja Eemil Peesonen (FIN, KTM) ehk siis needsamad mehed kes esimene etapp poodiumit jagasid.
I start ja Peesonen võtab stardivõidu. Väga tihedalt on kõik seal koos. Kuusk võtab kohe ohjad enda kätte ning läheb juhtima ja sõidab tasapisi aga vahet sisse. Teise ja kolmanda koha peale käib kõva heitlus Uibu ning Peesoneni vahel. Kuigi Uibu on suti kiirem, pole möödaminek lihtne ja see võitlus käib niimoodi kuni sõidu viimase kolmandikuni. Siis aga Kuusk laseb eksimuse sisse. Juhtima läheb hoopiski Peesonen, Uibu teine. Kuusk ründab väga kiirelt Uibut ja siis ka kohe Peesoneni ning taastab oma liidripositsiooni, Peesonen laseb kurvis natuke tsikli liialt libisema, Uibu kasutab võimaluse koheselt ja tõuseb teiseks. Nii tullakse ka finishini. Neljas Stefan Taaber, tema järel Travis Leok.
II start ja seekord paneb Gregor Kuusk stardivõidu enda tasku. Kaspar püsib esimese kolmandiku sõidust veel Kuusega löögiulatuses, kuid siis tasapisi asub Gregor vahet suurendama. Eemil Peesoneni ei startinud ja seetõttu käib poodiumi viimasele astmele võistlus Bogdan Zhidkovi ja Stefan Taaberi vahel. Üheteistkümnendal ringil Stefanil õnnestub venelane murda.

65Cc kokkuvõte
1. Gregor Kuusk ( EST, Husqvarna)
2. Kaspar Uibu (EST. Yamaha)
3. Stefan Taaber ( EST, Husqvarna)
4. Travis Leok ( EST, Husqvarna)
5. Bogdan Zhidkov( RUS, KTM)

65cc Kids Cup arvestus top10 ( 2/4)
1. Gregor Kuusk 100p
2. Kaspar Uibu 88p
3. Stefan Taaber 67p
4. Travis Leok 66p
5. Eemil Pesonen 60p
6. Enriko Peilman 58p
7. Bogdan Zhidkov 52p
8. Alex Friedlender 46p
9. Lucas Leok 45p
10. Karl Teesalu 40p

( kokku sarjas võistlejaid 76)

#18 Karl Teesalu isa Kaleviga (foto autor Oksana Tschernetskaya)

Klass 85cc A

Kvalifikatsiooni võidab Elisey Oreshkin 45.625, tema järel Sebastian Leok 45.739, Eelis Viemerö 46.517, Jasper Kõiv 46.847. Kohad 5-8, Hugo Nork, Ricards Galcins, Rene Nyman, Jan Marten Paju on 47 + sekundi mehed.
Start I. Elisey Oreshkin (EST, KTM) võtab stardivõidu ja läheb võistlust juhatama ning teeb seda väga kindlalt. Tema järel Viemerö ja kolmandal kohal Sebastian Leok. See on mõneti suht rahulik sõit ja annab võimaluse igatühte veidi mõnusamalt jälgida. Sebastiani sõidus on toimunud positiivsed muutused ja mõnedes kurviminekutes võis pikaajalisem motokrossijälgija näha ilmselgelt äratuntavaid rõõmustavaid lükkeid, millesarnaseid võib tavaliselt näha Eesti läbi aegade parima motokrossisõitja esituses.
Ring enne lõppu aga kaob rajalt Viemerö, mis tähendab, et üle finisjoone tullakse järjestuses Oreshkin, Leok, Nork.
II start ja seekord teeb holeshoti hoopiski Jasper Kõiv, kes ka terve ringi sõitu juhatab. Tema järele pressib ennast Viemerö ja kohe tihedalt sabas Oreshkin, Leok ja Galcins. Viemerö läheb ringiks võistlust juhtima, Oreshkin tuleb aga kohe sappa ja möödub. Kõiv langeb kolmandaks. Sebastian Leok asub agaralt Jasper Kõivu ründama. Selles seltskonnas on ka Ricards Galcins. Kui meie lõunanaabrid kipuvad teinekord olema ehk veidi liialt agressiivsed, siis Sebastian, nagu ütles Arvo Leok Tanel Leoki raamatus, et Leokid on liiga viisakad. Ja nii on. Sebastian on natuke liiga viisakas, et Jasperist sellisel SX tüüpi rajal mööduda ja veidi rohkem pealehakkamist kuluks ära.
Jasper Kõiv peale suurepärast starti teeb väga head sõitu ja tuleb kolmandana lõpuni. Neljas Sebastian, viies Galcins.

85A kokkuvõte
1. Elisey Oreshkin ( EST, KTM)
2. Sebastian Leok (EST, Husqvarna)
3. Hugo Nork ( EST, KTM)
4. Eelis Viemerö (FIN, KTM)

85 cc Kids Cup arvestus top10 ( 2/4)
1. Elisey Oreshkin 92p
2. Sebastian Leok 78p
3. Eelis Viemerö 66p
4. Hugo Nork 54p
5. Alexander Fedortsov 50p
6. Rasmus Alan Truus 49p
7. Ricards Alens Galcins 47p
8. Jan-Marten Paju 46p
9. Jasper Kõiv 46
10. Rene Nyman 44
( kokku sarjas võistlejaid 37)

Klass 125

Seekord oli võrride klass osavõtuvaene, kuid see eest kirsiks tordil oli oodata head head-to-head tüüpi võidusõitu kahe mehe vahel. Arena püsielanik Kaarel Tilk (EST) vs A1M Husqvarna värske võitleja 125cc klassis Sampo Rainio ( FIN).
Kvalifikatsiooni algus tõotas küll ühekülgsemat pilti. Sampo kasutada on kas siis vähem või rohkem Husqvarna tehasetsikkel, samas kui Kaarel sõidab laenatud tavalise KTM SX125 sadulas.
Nii paistis ka aegade järgi, seniks, kuni Kaarel äkitse lajatas Sampo 42.860 vastu 42.792, mis jäigi kvali kiireimaks ajaks.
Enne kui esimene start jõudis pihta hakata, oli Sampol probleeme tsikliga nii, et esimesse starti tuli tuliuue ja täiesti standartse varupilliga.
See ei paistnud teda üldse segavat. Stardikurviks oli tal täpselt grammijagu edu ja kuigi Kaarel tegi sõidu kiireima ringiaja, püüda tal Sampot ei õnnestunud. Kolmanda koha teenis tasapisi välja Timothy Antonov ( RUS, Husqvarna)
Teine start ja stardivõit jällegi Sampole, kes seekord oli stardis oma võistluspilliga. Kaarel ründas teda seekord palju äkilisemalt ja see oli väga põnev heitlus peaagu viimaste ringideni, kus piir pidamise ja mittepidamise vahel Kaarelile selgeks sai. Õnneks läks kõik hästi ja nii mees kui tsikkel jäid terveks.
125Cc kokkuvõte
1. Sampo Rainio
2. Kaarel Tilk
3. Timothy Antonov

Kõik tulemused leiate https://speedhive.mylaps.com/Events/1755646
Järgmine etapp juba 9-ndal veebruaril.