Redmoto Klubisarja finaaletapp 2019

Pühapäeval, uskumatu mis ilmaga, tulid kõige vapramad klubilised Saku-Männiku krossirajale, et üheskoos maha pidada ülivõimas Klubisarja finaaletapp!

Kogu päeva jooksul sadas ulmeline kogus rasket vihma alla ja tuul keerutas, aga sõitjad andsid kuuma ning võistlusi jagus seekordsel suurüritusel kogu perele!

Hommikul peale võistlejate koosolekut jagati kõik motohundid, traditsiooniks kujunenud finaaletapu kombe kohaselt, rahvuste krossi meeskondadesse, igas tiimis OPEN, 50cc ja 65/865cc sõitja. Seejärel moodustati perekondade kolmikud, kus seisva mootoriga tsiklitel tuli poegadel ja isadel emasid võidu sõidutada. Järgmisena sai sooja Rahvustekrossi meeskondlikul esimesl võistlusel, kus iga tiimiliige lükkas oma tsiklit käe kõrval edaspidi ja suurte lompide kiuste tuli see ka tagurpidi tagasi lükata. Tasakaal ja joone hoidmine oli nii mõnelegi kiirustades ning naeru saatel väljakutse ning nalja jagus kõigile. Kõige osavam ja kiirem oli Hollandi koondis!

Võistluspäev jätkus noorte sõitudega, stardid anti kahes arvestuses – 50cc ja 65cc klassides. Päeva arvestus jagunesid esikohad:

3. Simon-Aron Zuts

Raskel liival selgusid Redmoto Noortesarja üldvõitjad, kes kogusid punkte 50cc ja 65cc sõitudes. Grand Finale etapi esikolmikusse kuulusid Gregor Kuusk 1.koht, Jan-Marten Paju 2.koht ja Mart Saluste, 3.koht. Kogu sarja arvestuses võitis Gregor Kuusk, palju õnne meistrile! Tema järel tuli teiseks Jan-Marten Paju ja kolmandana Daniel Veškov.

Open klassis oli mäkketõusu võistlus, kus punktiarvestus käis riikide arvestuses. Osalejad võistlesid aja peale liiva- ja metsaradade tõusudel. Kui endurosõitjatel oli antud võistlusel suurem kogemustepagas, siis üllatuslikult olid väga osavad ka krossimehed ning seda eriti nooremate sõitjate puhul kui kutid võtsid hoogsalt ja osavalt tõuse. Kõige rohkem punkte tõi Taani all sõitev Priit Biene, tema järel Toomas Triisa, Uus-Meremaa ning kolmandana Holland, Jüri Triisa eestvedamisel.

11. Inglismaa, 3.00.00

Võistlussari jätkus aeglase sõiduga kus tsiklistide seas olid seekord parimad hoopiski kõige aeglasem sõitja. Aeglane sõit on eelkõige vajalik hard enduros kui sõitja peab enne takistust oma trajektoori planeerima ning oskama ka kõige keerulisema nuki otsas tasakaalu hoida. Arvukad kohtunikud jälgisid sõitjate rajakasutust ning hoidsid silma peal kui keegi leidis maapinnalt tasakaalule toetust. Kõige osavam oli Ain-Gustav Bartels, kes meisterliku siduri käsitlemise ja tasakaalu hoidmisega teosammul edasi liikus. Teine kõige aeglsem mees oli Priit Biene, kes sirgjoonelise tiksumise asemel uskumatult keeruliste ja ulme aeglaste pööretega oma tsiklit edasi liigutas. Tagantpoolt kolmandana tuli mängleva kergusega teosammul üle finišijoone Toomas Triisa, palju õnne ebahariliku võistluse võitjatele!

Järjekordne Rahvuste krossi ala oli teatevõistlus kui koondislased pidid kahes vahetuses sõitma liivakrossi ja enne teatepulga-patsu jooksma täisvarustuses kõrge liivamäe otsa ja tagasi. Iga võistleja sai sõita 2×2 ringi ning ka mäe otsa 2x ronida. Olgu öeldud, et viimased jooksud tulid väga vaevaliselt ning võistlejad olid korralikult võhmal, aga seejuures suud kõrvuni 🙂
Seekord tuli võitjaks Eesti koondis, palju õnne! Teine koht kuulus Uus-Meremaale ning kolmas koondis oli Ameerika Ühendriigid.

Veel enne kui algas päeva lõppsõit, tuli mõõtu võtta söeringidel, üle parema käe kurvide ja seejärel üle vasaku käe kurve kallutada. Nooremate kallutajate meister oli Gregor Kuusk ja suurtest oli üle vasaku kiireima minekuga Toomas Triisa ja paremates kurvides andis kuuma Jaanus Koval!

Open klassi võidusõidu võitis Jüri Triisa, palju õnne!

Tulemused:

Redmoto Klubisarja hooaja arvestuses osales OPEN klassis kokku nelikümmend redmotokat. Võistlussarjas oli 4 etappi, kus punktiarvestus käis osalejate arvu järgi. Sarja liidriks tõusis Jüri Triisa! Teise koha väärilist sõitu tegi Jaanus Koval ja kolmas koht kuulub Ain-Gustav Bartelsile!

Aitäh kõikidele vapratele kaasaelajatele, abilistele ja võistlejatele. Viimane võistlus pani 2019 a hooajale väga väärika punkti ning oli meeliülendav sellest osa saada.