Enduro maailmameistrivõistluste etapp teeb Eestile EV100 juubelikingituse

1.-3. juunil sõidetakse Tallinnas ja selle ümbruses esimest korda Baltikumis Maxxis FIM enduro maailmameistrivõistluste etapp, Enduro Tallinn GP. Võistlus toob Eestisse selle mootorispordiala maailma tipud, kellest mitmed on võitnud hulgaliselt enduro maailmameistritiitleid. Enduro Tallinn GP korraldajad otsustasid kasutada võimalust ja teha Eestile EV100 puhul eksklusiivne kingitus. Nimelt on eesmärk koguda Tallinna Lauluväljakule, laulukaare alla kokku praegused ja endised endurosõitjad. Eriliseks teeb selle seltskonna see, et see koosneb sõitjatest, kes on kokku võitnud vähemalt 100 maailmameistrivõistluste medalit. See unikaalne hetk jäädvustatakse ja see aitab kindlasti Eestit tutvustada.

Christophe Nambotin, GasGas
Christophe Nambotin, GasGas

Esmapilgul tundub 100 maailmameistrivõistluste medalit küllalt suur number. Kuid juba tänavuste sõitjate peale kokku on neid medaleid 30 ringis. Üks edukamaid on kindlasti prantslane Christophe Nambotin, kes on tulnud maailmameistriks kolmel korral. Kahekordseid maailmameistreid on mitu, Eero Remes Soomest, Johnny Aubert Prantsusmaalt ja Steve Holcombe Inglismaalt. Ja need on nende meeste puhul maailmameistritiitlid, lisaks on nad võitnud erinevat karva medaleid. Kahe medaliga, hõbeda ja pronksiga on selles väärikas seltskonnas ka Aigar Leok, kes tänavu spetsiaalselt Enduro Tallinn GP raames üheks võistuseks MM-sarja naaseb.

Endistest sõitjatest on Tallinna võistlust vaatama lubanud tulla soomlased Petteri Silvan ja Juha Salminen, viimase näol on tegu absoluutse endurolegendiga, kes on maailmameistriks tulnud 13. korral. Silvan on saanud selle tiitli viiel korral. Nii on selle eksklusiivse kingituse tegemine igati reaalne ja korraldajad suhtlevad veel erinevate endiste sõitjatega, et nad Enduro Tallinn GP aukülalistena Eestisse kutsuda. Kingituse kohta saab lähemalt lugeda EV100 ametlikult kodulehelt: https://www.ev100.ee/et/enduro-tallinn-gp-2018

Maxxis FIM enduro maailmameistrivõistluste etapp Enduro Tallinn GP toob Eestisse enduro MM-sarja tippsõitjad. MM-sarjast võtab osa umbes üle 100 sõitjat, kuid koos erinevate võistlusklassidega on Tallinnas võistlustules ligi 200 sõitjat.

Enduro MM-etapp toimub Eestis ja Baltikumis esimest korda. Enduro Tallinn GP võistluskeskuseks on Tallinna Lauluväljak, kus sõidetakse ka reede, 1. juuni õhtul atraktiivne proloog, kus võistlejad saavad sõita mees-mehe vastu. 2. ja 3. juunil on kavas pikad enduropäevad ja mõlemad päevad lõppevad publikukatsega Lauluväljakul, enne seda on mõlemal päeval Lauluväljakul meelelahutusprogramm, kus jagub tegevust tervele perele. Enduro Tallinn GP katsed on publikule tasuta välja arvatud reedel Tallinna Lauluväljakul toimuv. Pilet Tallinna Lauluväljakule maksab täiskasvanule 10 eurot, õpilastele ja pensionäridele 5 eurot, kuni 7-aastased lapsed pääsevad võistlust vaatama tasuta.

Enduro Tallinn GP ametlik kodulehekülg http://endurotallinngp.com

Enduro Tallinn GP Facebook’is https://www.facebook.com/endurotallinngp/

Enduro Tallinn GP piletid Piletilevis http://www.piletilevi.ee/est/piletid/sport/mootorisport/enduro-tallinn-gp-234585/