RocketBiker 2020 – ägeda formaadi ja väga hea korraldusega võistlus!

Muljeid jagab võistlusel osalenud Aare Pere.
RocketBiker Enduro 15.-16. august 2020 Lätis

Sisuliselt toimus kahe päeva jooksul lausa kolm erinevat võistlust – klassikaline enduro, superenduro ja hard enduro.

Kõik sai alguse 8 km kiiruskatsega, mis minu jaoks oli kõige harjumatum (see aasta rohkem aega hard enduro osakonnale pühendanud). Õnneks oli rada vähe mägisema profiiliga ja sisaldas ka mõningaid palke ning üht nikerdamise kohta. Rada sai läbida kokku 4 korda – 2 korda vastupäeva ja 2 korda päripäeva, millest 2 parimat aega läksid arvesse. Starditi numbrite järjekorras 15 sek vahedega ja kuna olin tänu headele sõpradele saanud numbri #22, siis sain startida suhteliselt eest otsast. Vastupäeva sõidetavad proloogid õnnestusid päris hästi – ummikuid rajal polnud ja keegi väga ette ka ei jäänud. Päripäeva sõidetavatel proloogidel hakkas aga rada juba korralikult tolmama ja kaasvõistlejatest möödumine kiiretel lõikudel muutus juba keerulisemaks. Viimasel katsel jäin lisaks ka väikesesse liiklusummikusse.
Kahe parima aja põhjal 13. koht nii et võib suures pildis rahule jääda (selle alusel sain ka stardikoha pühapäevaseks hard enduroks).
Eestlasi oli top 20-s tervelt 5, aga poodiumile keegi seekord ei pääsenud.

Laupäeva õhtu sai sisustatud superenduro võistlusega. Kvalivikatsiooni tuli sõitma 80 sõitjat, kellest 32 kiiremat said finaalidesse.
See üritus läks kohe alguses põnevaks, kuna starditi taaskord numbrite järjestuses ja nägin ära, kuidas profid selle rajaga hädas on.
Kiire kalkulatsioon ütles, et see rada tuleb lihtsalt vigadeta läbi sõita. Nii õnnestus SuperEnduo kvalifikatsioon läbida edukalt ja 7. kohal.
Rada oli oluliselt lihtsam kui jalutades tundus. Kui enne sõite ei tulnud mõttessegi takistusi “üle hüppama” hakata, siis finaalsõitudeks oli see kõik unustatud ja tuli vaadata kohti kust võimalikult kiiresti ja madalalt “lennates” saaks erinevaid takistusi vahele jätta.
Veerandfinaalis sattusin vastamisi eelmise aasta SuperEnduo võitja Edgars Šilinsiga. Sain parema stardikoha ja jõudsin palgihunnikuni nii, et olin ca. meetriga juhtimas. Aga mingi väga halb autopiloot lõi sisse ja keeras tsikli kaasvõistleja teelt eest ära (selle parandamiseks on vaja vist krossi sõita natukene). Šilins sai mööda ja ühtegi viga rohkem ei teinud.
Seega jäi minu SuperEnduro tulemuseks seekord 5.-8. koht.
Siis sai hakata kaasa elama teistele eestlastele, kellest ainukesena oli konkurentsis veel Rene Jerbach. Rene jõudis lõpuks välja poodiumi 2. astmele.

Peale sõite oli kohe võistlejate koosolek koos päris uhkete loosiauhindadega. Auhindu oli nii palju, et lõpuks jäi purki ainult 3-4 sedelit

Pühapäeval algas siis see võistlus, mille pärast kõik sinna kohale olid tulnud – KTM Hard Loop.
Võistlustrass tuli läbida 5 tunni jooksul (3 ringi ja iga ringi järel minimaalselt 20 minutit puhkepaus).
Esimesel ringil võtsin rahuliku matkatempo, sest ilm oli kuum (+30) ja rajal pidi olema raskeid kohti hulgaliselt. Sõit õnnestus hästi – rada oli puhas ja lihtsasti läbitav (v.a. paar puud, mille alt tuli tsikkel läbi lohistada) ning kedagi peale kohtunike ja pealtvaatajate eriti ei näinud. Suutsin üldarvestuses paari koha võrra isegi tõusta – hard enduro ikkagi
Teine ring pidi tulema oluliselt kiirem, kuna rada oli juba selge ja midagi väga keerulist ei olnud. Päris nii lihtsalt see siiski ei läinud, sest hard enduro võistlustele omaselt olid kõik rasked kohad nüüdseks tossavaid võistlejaid ja tehnikat täis ning lihtsad kohad nii ära puuritud, et muutusid ka juba raskeks. Sõitjad olid enamasti siiski viisakad ja lubasid võimalusel mööda. Teise ringi lõpuks oli juba päris korralikult jõudu kulutatud ja täitsa ootasin seda 20 min pausi
Kolmas ring läks samamoodi ja lisaks hakkas rajal mingeid väga imelikke asju juhtuma. See oli ilmselt kuumast ilmast
Kokkuvõttes 8. koht ja ise väga rahul. Eespool olid eestlastest veel Tõnu Kallast 3. ja Rene Jerbach 4.