Redmoto klubisarja 2. etapp toimus Kohilas

Teisipäeva, 2. juunil toimus Kohila krossirajal Redmoto klubisarja 2. etapp! Stardis 43 sõitjat, ilm ilus, rada hea ning õhus hõljus teadagi mis hõng! 

Sander Leivo #319
Redmoto klubisarja II etapp oli erakordselt äge üritus ja soovin esmalt kohe ühe väga sügava kummarduse teha kõikide ürituse korraldajate, läbiviijate ja toetajate suunas. Suur tänu teile!
Isiklikult tegi minu jaoks kindlasti selle võistluse eriliseks just toimumispaik. Kuna sõidan peaasjalikult enduurot ja krossirajale satun väga harva, siis Kohila rada on just selline hea ja jõukohane igale sõitjale, nii ka enduuromehele. Kui rada on kuiv, nagu täna oli, siis pinnas on seal sõitmiseks väga mõnus. Ei ole liiga pehme, ei ole liiga kõva ega kivine. Kõik hüpped on täpselt sellise mõnusa suurusega, et kui natuke raja kõrval julgust oled kogunud, siis saad lõpuks kõikidest suhteliselt kerge vaevaga üle. Äge, et oli nii palju osavõtjaid ja minule isiklikult andis kindlasti veidi ergutust juurde ka see, et raja kõrval elasid mulle kaasa elukaaslane Alice koos noorema poja Villemiga.
Holeshot võistlusel mul väga hästi ei läinud. Ei saanud juba esimesest ringist kaugemale, aga enduuromehena pole ju väga harjunud stardipuu taga selle alla kukkumist ootama, et siis sajaga kohalt minema panna eesmärgiga kurvist esimesena väljuda. Me ju oleme harjunud startima uhkes üksinduses, seega võib holeshot ebaõnnestumise puhtalt kogemuste puudumise süüks ajada. EI ole hullu ja meelt ei heida
Soojendussõidus oli rada kastmisest veel kohati päris libe ja mudane, aga mida ring edasi, seda puhtamaks rada muutus. Vastukaaluks mõni rajalõik oli jälle nii kuiv ja tolmune, et eesolevat meest väga ei näinud ja see võttis loomulikult kohati ka hoogu veidi maha. Soojendussõidus ma kusjuures veel päris kõiki hüppeid veel korralikult üle ei hüpanudki, aga sellel vaatamata oli kõik nauditav.
Kvalifikatsioonisõit oli juba hoopis teine lugu ja seda positiivses noodis. Sain stardist suhteliselt hästi minema, kohe esimest ringist saati kõik hüpped korralikult üle ja hea hoo sisse kuni sõidu lõpuni. Mitte, et see nüüd oleks asi millega eputada, aga kuni eelviimase ringini suutsin selja taga hoida ka sellist kiiret meest nagu Gregor Kuusk. Jah, ma tean, tal on oluliselt väiksem tsikkel kui minul ja ta on minust noorem ja väiksem ja kõik muud asjad, aga siiski maailmaklassi sõitja ja vähemalt mõnda aega püsisin temast eespool. 2 ringi enne lõppu näitas ta mulle siiski filigraanse tehnikaga kurvist möödudes koha kätte ja kadus silmapiiri taha.
Kvalifikatsioonis õnnestus esimese kümne hulgas finišeerida ja see viis mind ühtlasi edasi A grupi finaali. P.s. kvalifikatsioon kestis kõigest 7 minutit pluss 1 ring ja sõidu lõppedes oli võhm päris väljas ja ajas korralikult hingeldama. Teadmine edasipääsust A grupi finaali, mille kestuseks on 15 minutit, ei teinud esialgu enesetunnet paremaks. Tekkis väike kahtlus, kas ikka peab selle 15 minutit täie hooga vastu, aga see kõik oli asjata. Kui finaalsõidu start anti, siis õnnestus jälle üsna hästi minema saada ja sõidu käigus oma positsiooni veel mõnevõrra isegi parandada. Nii mõnelegi Männiku garaažiklubi kutile sai tagatuld näidatud (jah, enduuromeestel on see võimalus ) ja see andis jõudu sõidu lõpuni ilma, et oleks väsimus tekkinud. Tegelikkuses sai see 15 minutit isegi üllatavalt kähku läbi ja sõidu lõpuks olin ennast vist taas esimese kümne sisse ära surunud, mille üle loomulikult äärmiselt hea meel.
Kokkuvõttes, kui võistluse eel oli ikka väike närv sees, et noh, nüüd siin Kohilas kõik elupõhised krossimehed näitavad laternatega pillimeestele kohad kätte, siis tegelikult läks võistlus üllatavalt hästi. Ma usun, et kõik osalised olid kokkuvõttes rahul selle ürituse, oma sõiduga ja kõige muuga, mis seal aset leidis ja minu poolt veelkord aitäh klubisarja korraldajatele. See sari kindlasti on klubi jaoks ülisuur väärtus ja ootan juba huviga järgmist etappi!

Priidik Vesi #622 
See oli minu esimene krossi võistlus klubisarjas mis pakkus väga palju erinevaid positiivseid emotsioone! Rada oli heas korras ja jäin enda sõitudega väga rahule. Minul tekkis finaal sõidus väikene tehniline rike mille tulemusena pidin korraks katkestama, aga õnneks sain kohe klubikaaslaselt Andres Vaabilt tema ratta ning sõit võis jätkuda lõpuni. Eriti äge oli see, et sõitjaid oli palju ja müts maha nende noorte ees kes pakkusid rajal võistlusmomenti ja lõpuks ikka minust mööda sõitsid. Aplaus kõikidele sõitjatele ja korraldajaltele ja kahe nädala pärast jälle kohtume!

Järgmised klubisisesed sündmused tulekul: 
10. juunil Redmoto noortesarja 1. etapp Lokutil
16. juuni Redmoto noortesarja 2. etapp ja Redmoto klubisarja 3. etapp Türi Krossirajal

Kõikide vahel, kes osalevad Redmoto klubisarja kõikidel etappidel (2-5 etapp) loositakse välja Freetime 2500 eurone kinkekaart, mida saab kasutada uue tsikli ostmiseks!