Kids Cup III etapi tulemused Adrenalin Arenalt

9. veebruar 2020 toimus Adranalin Arenal taas Kids Cup, seekord juba III etapp. 
Redmotolaste tulemused: 

50cc kokkuvõte
Oliver Saar 11.koht (sõitis ennast A-finaali)
Karl Sander Aedla 19.koht (võitis ühe B-finaali sõidu, Kokkuvõttes oli B.finaali 5.)
Simeon Kõiv 32.koht 
Mikk Mihkel Sepp 37.koht 
Robin Tõnson 41.koht (esimene võidusõit!)

65cc A-finaalis
Karl Teesalu 3.koht!!!
Enriko Peilman 4.koht
Gregor Kuusk 9.koht (teises stardis karistus distantsi lõikamise pärast, Greks pani hüppes üle pea ja tsikkel
lendas järgmisele rajalõigule. Vaata allpool olevast videost)
Aston Allas 12.koht 

65cc B-finaalis
Sander Pihlakas 4.koht
Jakob Burmann 12.koht
Sebastian Kõiv 14.koht

#33 Sander Pihlakas. Pildi autor Urmo Sibul

85cc B-finaalis
Rasmus Meius 4.koht

Annika Uibu video: 
65cc start

Aivo Rebase kirjutatud põnev kokkuvõte toimunud võistlusest: 
(loemx.ee)

Pühapäeval toimus eelviimane Kids Cup round Adrenalin Arenal. Seekord oli kõigi klasside peale võistlustules 129 võistlejat. Päev algas klassiga PW Mini mille juurde kohe suundumegi.

PW Mini
Kõige pisemad mehed on teinud silmnähtava arengu esimese etapiga võrreldes. Esimene start ja holeshoti võtab Markus Rotmeister (Husqvarna, EST, Pärnu MC), tema järel Paavo Vehviläinen (KTM, FIN) ja Rasmus Näär ( KTM, EST, KTL Racing). Start ebaõnnestub täiesti Aston Kõivil (KTM, EST, Kagu Motoklubi).
#222 minicairoli Näär teeb väga kiiret sõitu, läheb teiseks ringiks võistlust juhatama ja kaob eest, teise koha hõivab Rotmeister ja kolmandal sõidab Vehviläinen. Kuskil tagapool teeb kõva tööd Aston Kõiv, et ettepoole jõuda. Viimasel ringil kui kõik paistab juba selge olevat, lehvivad aga kollased lipud, lipumees on natuke vales kohas ja sõidu liider Rasmus Näär natuke liiga väike, et üle hüppenurga näha sinna kukkunud kaasvõistlejat ning piraki põrutab otsa. Tõusmine võtab aega, tsikkel ei käivitu ning kindla võidu asemel sellest sõidust hoopis kuuest koht. Sõidu võidab Rotmeister, tema järel Vehviläinen ja Kõiv.
Teine start ja seekord pistab stardivõidu tasku Vehviläinen kuid Näär ei lase tal eriti pikalt laiata, läheb ette ja ütleb nägemist. Vehviläinen teeb ka kohe väikse apsu ja kaotab hulga kohti, teise koha peal sõidab sutike aega seekord hea stardi teinud Aston Kõiv, kuid peatselt tuleb Rotmeister ja lükkab ta kolmandaks. Sellises järjestuses ka sõit lõpeb.

PW Mini kokkuvõte
1. Markus Rotmeister
2. Rasmus Näär
3.Aston Kõiv

PW Mini tabeliseis (3/4)
1. Markus Rotmeister 134
2. Rasmus Näär 131
3. Paavo Vehviläinen 128
Kogu tabel https://speedhive.mylaps.com/Championships/82699

Klass 50cc

Stardivõidu võtab järjekordselt kurja ussi taltsutaja Leon Wretman (Cobra,SWE) kuid Greg Laguta (KTM, LAT), Gregor Lootus ( KTM, EST, Motoextreme) ja Rojus Zaborskis (KTM, LTU) lükkavad ta kohe neljandale positsioonile kuhu ta jääbki. Laguta tõmbab väikese vahe sisse kuid seljataga käib väga kõva andmine Lootusel ning Zaborskil. Leedukas teeb viiekümne mehe kohta väga pikki hüppeid ja võiks öelda lausa, et paneb nata hullu. Paraku on Lootusel kurvid kiiremad ja käsi kindel. Ühel hetkel enne lõppu jääb posu ringimehi veidi jalgu ning tihe liiklus tõmbab esikolmele vahed sisse. Laguta, Lootus, Zaborskis nii see sõit lõpeb.
Start kaks ja Wretman jällegi holeshot. Sarja kuuest stardist 5 stardivõitu, muljetavaldav!!!
Laguta jällegi ründab koheselt ja kaob eest. Seekord aga sarnaselt eelmistele võistlustele on teises stardis Wretman parem sõitja ning püsib kenasti teisel positsioonil, selja taga Lootus ja Zaborskis. Kui viimasel ringil, ca 5meetrit enne finishilipu libiseb Wretmanil esiratas alt. Entusiastlik jõmpsikas kavatseb joosta üle finisjoone, kuid jah, lõpetama peavad siiski tsikkel ja mees koos. Seniks kuni ta ennast seal komplektselt kokku korjab, jõuavad Lootus ja Zaborskis mööduda. Nii, et ka seekord Wretmanile neljas koht. Hea sõidu tegi seekord ka Theo Kolts (Husqvarna, EST, Vihur Motosport) kes lõpetas viiendal kohal.
50cc kokkuvõte
1. Greg Laguta
2. Gregor Lootus
3. Rojus Zaborskis

50cc tabeliseis ( 3/4)
1. Greg Laguta 140
2. Gregor Lootus 124
3. Leon Wretman 123
Kogu tabel https://speedhive.mylaps.com/Championships/82700

Klass 65cc
Gregor Kuusk (Husqvarna, EST, Redmoto) võtab stardivõidu ja läheb juhtima, tema järel Eemil Pesonen (KTM, FIN) ja Kaspar Uibu (Yamaha, EST, Sõmerpalu MK). Nii ka sõit läheb. Kaspar on terve sõidu Eemili järel löögiulatuses kuid mööduda ei õnnestu. Hea sõidu teeb Karl Teesalu (KTM, EST, Redmoto) kes lõpetab neljandana.
Teine start ja Pesonen võtab seekord stardivõidu. Noor soomlane kihutab elu eest, Kuusk tema järel. Kuusk ründab kiirelt kuid enne hüppele minekut läheb tsiklil käik välja ning tulemuseks on verdtarretav üle nipli käik. Segaduses Kuusk tõuseb kiirelt püsti ja naaseb rajale kuid paraku lõikab selle käigus liigselt trassi mistõttu sõidu tulemus nullitakse.
Eemil Pesonen teeb ees väga sõitu ja pistab võidu tasku. Kaspar Uibu teine ja kolmanda koha peale võitleb end seekord Enriko Peilman (KTM, EST, Redmoto).

65cc kokkuvõte
1.Eemil Pesonen
2. Kaspar Uibu
3. Karl Teesalu

65cc tabeliseis (3/4)
1. Kaspar Uibu 130
2. Gregor Kuusk 125
3. Eemil Pesonen 107
Kogu tabel https://speedhive.mylaps.com/Championships/82712

Klass 85cc

Jasper Kõiv (KTM, FIN) võtab stardivõidu ja teeb mitu ringi väga vaimustavat sõitu liidrina, tema järel Elisey Oreshkin (KTM, RUS), Nikolai Dudko (Husqvarna, RUS), Eelis Viemerö (KTM,FIN). Nende kolmevahel käib tihe heitlus nii, et kurvi mahub korraga sõitma lausa kolm tsiklit kõrvuti. Väga ilus näide sellest, kuidas superkrossi tüüpi rajal tihedas konkurentsis sõitmine arendab oskusi. Kuid Oreshkin paneb peatselt oma kiiruse maksma ja võtab liidrikoha oma kätte.
Seltskonda Viemerö, Kõiv ja Dudko on nüüd liitunud ka Ricards Alens Galcins (KTM,LAT) Käib väga kõva rebimine viimaste meetriteni ja lõppjärjestus on Oreshkin, Viemerö, Galcins, Kõiv, Dudko.
Teine start ja ees saavad minema Viemerö, Dudko, Oreshkin, Kõiv ja Galcins. Oreshkin paneb end kiirelt maksma kuid mõni ring hiljem laseb libedas stardikurvis apsaka sisse. Vastased pääsevad mööda ja whoopsidele minnes tuleb väike kokkupõrge Dudkoga, mis näeb välja ehmatav kuid õnneks jäävad mehed püsti ning jätkavad sõitu. Oreshkini hoog tundub veidi raugevat. Juba hommikul peale trenne piserdasid parameedikud teda imettegevate aerosoolidega, kuid kas see on põhjus, pole teada. Igatahes on mõned järgnevad ringid on Oreshkin veidi rütmist väljas.
Elisey näeb Dudkoga kurja vaeva, pääseb lõpuks mööda ja siis üsna kindlalt Viemerö järel finishi poole suundudes otsustab ta jällegi, nagu mitmed teised täna, mõned meetrid enne finishit ennast pikali visata. Nii tihedas konkurentsis tähendab see aga neljandat kohta. Teisele kohale on finishijooneks tõusnud Galcins. Kolmas Dudko.

85Cc kokkuvõte
1. Eelis Viemerö
2. Elisey Oreshkin
3. Ricards Alens Galcins

85cc tabeliseis (3/4)
1. Elisey Oreshkin 135
2. Eelis Viemerö 113
3. Ricards Alens Galcins 80
Kogu tabel https://speedhive.mylaps.com/Championships/82713

Klass 125 oli seekord nii osavõtuvaene, et sellest pole suurt kirjutada. Kes noor võrrimees nüüd kodus telekat vaatas, magas hea võimaluse maha.

125Cc kokkuvõte
1.Timothy Antonov
2. Sergei Tarasov

125Cc tabeliseis (3/4)
1. Timothy Antonov
2. Kaarel Tilk
3. Sergey Tarasov
Kogu tabel https://speedhive.mylaps.com/Championships/82860

Finaaletapp 15-ndal märtsil Adrenalin Arenal.