Eesti-Läti klubikoonis International Six Days Endurol Portugalis kuues!

Tänavune, järjekorras 94-s FIM Internationation Six Days Enduro (ISDE) ehk ülim enduro võistlus kus proovile pannakse nii mees kui masin toimus 11-16.novembril Portugalis, Portimaos.
6-päeval võistlussarjal osales pooltuhat võistlejat 26 riigist ning Eestit ja RedMoto Racing klubi esindas klubikoondisega Priit Biene ühes meeskonnakaaslaste Elary Taluga Sõmerpalu MK-st ja Edgars Siliņš Lätist. Meeskonna pealik oli Veiko Biene ja tehniline tugi tuli tänavu Soomest.

Mehed kaitsesid möödunud aastal, klubide arvestuse, võidetud teise koha tiitlit.

Ranniku ääres toimuv võistlus oli paras väljakutse juba ainuüksi ilmastikutingimustelt. Raske ja tihe vihm vaheldub meeletu tuule ja tolmuga ning üle maailma oli võistlustules parimad enduristid ning konkurents oli meeletu.

Meie poistel, Eesti-Läti klubikoondisega läks kolmanda päeva kokkuvõtteks hästi.
Avapäeva kaks ringi, kokku 279 kilomeetrit, mille läbimiseks kulus üle seitsme ja poole tunni, lõpetas Talu klubide arvestuses 26., Siliņš 28. ja Biene 41. kohal. Klubide arvestus oli edetabelis 10. koht.
Teisel päeval sõideti juba uuel rajal, Portugali kõrgeimas mäestikus, Monchique rajoonis. 7 kiirususkatsega rada koosnes kahest ringist, kogupikkusega 266 km ja sõiduaega tuli mõlemal päeval seitse ja pool tundi ning edetabelis tõusti 8. kohale. Individuaalselt oli Siliņš teisel päeval klubide arvestuses 22., Talu 26. ja Biene 55. kohal.

Kolmandal päeval räsis ilm rada ja sõitjaid selliselt, et ligemale 500 osalejaga võistlus tuli katkestada, sest võistlusrada muutus läbimatuks. Talu oli kolmandal päeval 18., Siliņš 24. ja Biene 28. kohal. Meeskonnaarvestuses säilitati kaheksas koht. Ka neljas võistluspäev möödus samal, 266 km rajal.

Ambience – FIM ISDE 2019 Portimão

Viiendal päeval tõusis klubimeeskond kuuendale kohale ning hoidis oma positsiooni.

„Elary ja Edgars tegid taas stabiilse tulemuse ja hea sõidu,“ rääkis meeskonna juht Veiko Biene. „Ainult Priidul läks tagarehvi mousse katki ja seetõttu kukkusid tema ringiajad tugevasti. Õnneks rehv maha ei tulnud ja Priit sai päeva lõpuni. Enne homset krossi tuli tal veel rehvi vahetada, teised seda tegema ei pidanud.“ Viienda päeva ilm oli Biene sõnul senistest kõige mõnusam, rajad ei tolmanud ega olnud vaatamata öösel sadanud vihmale ka liiga märjad ja libedad, ülesõitudel hakanud sõitjatel ainult pisut jahe. Individuaalselt oli Talu viienda päeval klubisõitjate arvestuses 22., Siliņš 25. ja Biene 58.

Kuuendal päeval oli ainult krossikatse millest osa distantsist kulges asfalteeritud ringrajal, supermoto stiilis ning oli nii võistlejatele kui pealtvaatajatele huvitav kogemus, sõita ja jälgida. Meeskonnajuht Veiko Biene kirjeldas rada väga kitsana, mis ei jätnud võistlejatele möödumiseks ruumi ning finišeerimise määras suuresti stardipositsioon. Eesti klubimeeskond säilitas oma positsiooni ja lõpetas ISDE kuuenda meeskonnana! Palju õnne, see on väga võimas tulemus.

„Oleme kuuenda koha üle üliõnnelikud,“ rääkis meeskonna juht Veiko Biene. „Nii head tulemust ei osanud loota, esimesed klubimeeskonnad koosnevad ju puha maailmameistritest. Arvasime, et kümne sisse tulles oleme teinud väga hea tulemuse,“ lisas ta. Klubide arvestuses osales tänavu ISDE-l kokku 124 meeskonda.