Redmoto Klubisari 2019, Grand Finale ootuses

Eesoleva Redmoto Klubisarja finaaletapi ootuses, teeme tagasivaate hooaja tulemustele.

Viimane etapp juba sellel pühapäeval, 27.oktoobril saab võimsa lõpu Grand Finale näol, kus kõik klubilised tulevad üheskoos sõitma ja võistlusprogrammis on seekord eriti põnev ning üllatusi täis!

Tänavused etapisõidud on toimunud Saku, Lokuti ja Kohila krossiradadel, kus suurte etapp on vaheldunud Noorte Karikasarjaga.

Avaetapp oli 8.aprillil kui esimesed krossimehed ühes enduro sõitjatega Saku-Männiku liivas tuulasid. Enim punkte teenis Priit Biene, tema järel noor Kairo Katkosilt ja kolmandana Riko Muttik. 

Võistlussari jätkus 29.mail Kohilas kui oli esimest korda klubisarja ajaloos HoleShot võistlus. Starti kogunes 22 sõitjat! Otsustava stardipuu kõige kiirem oli Jüri Triisa, kes oli seekordne etapi liider. Tema kannul olid Priit Biene ja Jaanus Koval. 

Juba nädalapäevad hiljem kogunesid Lokuti tehnilise raja stardipuu taha Redmoto noored ja Kiilimoto kasvandikud, keda oli kokku 33 noorvõistlejat. Kutid ja üks noor neiu võitlesid kolmes klassis ja lisaks soojendusringile oli 2 starti: 
1) REDMOTO noored MX1 (Suured ja kiired 65cc-85cc)
2) REDMOTO lapsed MX2 (Keskmised 50cc võistluskutid ja algajad 65cc)
3) KIILIMOTO MXGP (Väikesed 50PW alustajad)

Päeva üldarvestuse kiireim oli Gregor Kuusk, tema kannal Jan-Marten Paju ja kolmas Daniel Veškov.

24.juulil kogunesid Eesti suurim seltskond kiireid noori taaskord Lokutile, kus toimus Noortesarja II etapp. 65cc klassi Eesti meister oli konkurentsitult esimene, seekord tuli teisele kohale Daniel Veškov ning kolmas oli Jan-Marten Paju. 

17.septembril jätkus sari kolmanda võistlusega, kus seekord järges soojendussõidule 2 võistlussõitu. Esimeses stardis sai tsikleid käivitada alles peale stardilippu ning siis olid esikolmikus Jüri Triisa, Jaanus Koval ja nooruke Gregor Kuusk, kes tegi oma esimesi sõite uue 85cc-ga. Teine start anti juba töötava mootoriga võidunäljastele ratastele ning esikolmik püsis. Niisiis oli päeva kokkuvõttes esimene Triisa, teine Koval ning vahelduseks tuli kolmandana Kuusk. Võimas värk!

Aitäh kõigile asjaosalistele; võistlussarjas on igal klubilisel võimalus kaasa teha, meie ridadesse kuulub imelisi fotograafe, vilunud kohtunikke, usinaid lipumehi- ja naisi, tähelepanelikud ajavõtjad. Teiste klubiliste seas kuulub Redmotosse ka mitu meedikut, kes pakuvad meditsiinilist julgestust ning loomulikult meie kõigi lähikondlased, kes võistlustel kaasa elavad ja tuge pakuvad. 

Kohtumiseni juba eesoleval pühapäeval Saku krossirajal!