Aruküla Enduro 2019

Oktoobri esimesel nädalavahetusel toimus Aruküas enduro Eesti Meistri- ja Karikavõistluste finaaletapp kus 2-päevasel võistlusel kus samal võistlusel sai punkte ka Balti, Läti ja Leedu meistrivõistluste arvestuses.
Algselt välja kuulutatud kolmest kiiruskatsest üks, ekstreemkatse tuli korraldajatel viimasel hetkel kavast välja jätta, kuna katse territoorium oli pidevas igapäevases kasutuses ning selle rajamiseks polnud piisavalt aega. Kuid ka märg ja libe krossi- ja endurokatse pakkusid võistlejatele omajagu väljakutset, nagu ka 40 km pikkune ülesõit Aruküla vahel ja ümberkaudsetel teedel.

Enduro finaaletapile loomupäraselt pakkus laupäevane oktoobrihommik esimesele ringile minejatele kerget lund, hooti vihma ja osaliselt päikest. 

Päeva esimeses pooles püsis konkurentsis ka peale pooleaastast pausi taas kaasa teinud Toomas Triisa, kes ühel katsel oli oma klassi E-3 kiireim, kuid päeva teises pooles andis tempos järele. „Juba teisel endurokatsel tundsin, kuidas käed hakkasid krampi minema,“ rääkis Triisa, kelle viimane enduro oli hooaja avavõistlus Tallinn GP, Jõelähtmel. Triisa tuli mõlemal päeval oma klassi teiseks ning etapi kokkuvõttes pälvis E-3 klassi 2. koha. 

E-2 klassis sõitis redmotolane Priit Biene käesoleval hooajal kuuendat järjestikust nädalavahetust võistlustel ja motivatsioon motikaga võidu sõita oli suht nõrk ja seda just esimesel päeval. Klassis E-2 võttis ta laupäeval kolmanda koha lätlaste järel, olles võitjast ligi minuti aeglasem. Pühapäeval leidis Biene aga hoopis uue tempo ning napsas oma klassi esikoha ja selle päeva üldarvestuse teise. Kahe päeva kokkuvõttes oli Biene üldarvestuses teine. 

E-40+ klassis sõitsid seekord nii Rene Jerbach kui Ain-Gustav Bartels betadega, millega võideti vastavalt teine ja kolmas poodiumikoht. Rene Jerbach, kes EMV esimesel etapil Talinn GP-l oli rajameister, sõitis hooaja vältel niivõrd kiireid aegasid, et sai ühes Aruküla etapiga kätte hooaja  Meistritiitli! Aruküla esimene päev oli tempo kiire ja pea arvestuses tuli kiireim aeg. Ain-Gustav Bartels tegi kahe päeva arvestuses enamvähem stabiilset sõitu kuid teisel päeval oli tunne juba parem ja üldkokkuvõttes teenis välja kolmanda koha, hooaja kokkuvõttes tuli Bartels tiitli pretendendiks. Palju õnne kiiretele meestele!

E-Rookie etapivõit kuulub Rando Välimetsale, kes alustas hooaega alguses kolmandalt ja siis tõusis juba teiseks, enne kui Paikuse endurol tuli karmi vigastuse tõttu katkestada . Välimetsal kulus ühe etapi jagu paranemisaega ning hooaeg jätkus juba väga kiirete ja osavate sõitude ning esikohtadega. Sarja kokkuvõttes on Välimets karika pretendent ning uuel hooajal sõidab juba E-C klassi meestega võidu. 
Nii nagu tuli Redmoto tsiklistidele palju etapi- ja hooajavõite, siis samamoodi pärjati ka naisteklassi Hanna Anton karikatiitiliga. Hanna tegi ajalugu, sest varasemalt pole kogu sarja ükski kodumaa naine kaasa sõitnud. Lisaks oli noor naisterahvas konkurentsitult kõige kiirem ning ühes etapivõitudega sõitis ka üldarvestuse kohta igal võistlusel aina kiiremaid aegasid. 

Tänavu suurt populaarsust näidanud Kärnatajate klass oli Rain Lipsonile hooaja vältel esmaseks võistlusprooviks kus viimasel etapil tuli 4T kahe päeva arvestuses  poodiumi esikoht ning uuel hooajal saab juba Karikasarjas kaasa teha.

Arukülas selgitati Eesti meistrid ka meeskondlikus arvestuses ning RedMotol oli välja panna 2 võistkonda: RedMoto 1 meeskond (Priit Biene, Toomas Triisa, Rene Jerbach, Samuli Puhakainen) ja RedMoto 2 võistkond (Hanna Anton, Ain-Gustav Bartels, Tino Nuuttinen, Andres Kukk). Klubide arvestuses jagunesid ka poodiumikohad vastavalt esimene ja kolmas. Palju õnne võidukale klubile 🙂 

TULEMUSED:
E-2
2. Priit Biene

E-3
2. Toomas Triisa
5. Andres Kukk

E-40+
2. Rene Jerbach
3. Ain-Gustav Bartels

E-B
2. Mika Lindfors

E-Rookie
1. Rando Välimets

EW
1. Hanna Anton

Kärnatajad 4T
1. Rain Lipson

SIit leiad Rene Lehiste suurepärased fotod Aruküla endurolt