MMM e Mehaanikute Mitteametlikud Maailmameistrivõistlused 2019

Augusti eelviimasel nädalavahetusel kogunesid tulihingelised motoentusiastid üle Eesti Pärnumaale, Tihemetsa Lauri korssirajale kus peeti 14 korda ülivõimas MMM ehk Mehaanikute Mitteametlikud Maailmameistrivõistlused ja nende sõprade üleriigilised meistrivõistlused.

Reedene päev algas erinevate treenerite juhendamisel mitmetunniste treeningutega, mis andsid hea ettevalmistuse laupäevaseks motokrossi võistluspäevaks. Reedese päeva teine pool oli pühendatud enduro võistlusele, mille jaoks oli Lauri krossiraja ümbrusesse märgitud looduslik metsarada oma küngaste, kraavide ja tihnikutega. Tänavu tehistakistusi polnud ja rada meelitas kohale erineval tasemel sõitjaid. 

Teise päeva krossistardiks olid võistlejatele jagatud, traditsioone jätkates, vahvad klasside nimed. Sõltuvalt klassist ja võistluslitsentsi olemasolust olid näiteks stardipuu taga Supermänid ja Ässad, vastavalt siis 65cc ja 50cc, kellest liidriteks tõusid Gregor Kuusk ja Aston Allas. Mõlema klassi kolmandad poodiumikohad olid samuti Redmoto sõitjate jagu, Sander Pihlakas ja Mattias Tamekant

Kui tänavusel EKV enduro sarjas on Kärnatajad need sõitjad, kellel litsentsi nõutud pole, siis antud võistlusformaadis oli vastupidi ja kiirete Kärnatajate esikoht kuulus MX-50 sõitjale Jaan Tangile. Kunnide tiitlile pretendeeris Toomas Triisa, kes tuli seekord teiseks.

Ilma tänavuse võistluslitsentsita hobikorras sõitjad võtsid mõõtu vastavalt masinaklassile Tuusade ja Tähtede klassis, kus esimeses napsas endale võidu kiiret sõitu teinud Priidik Vesi ja kolmas oli Urmas Niine. MX naisteklassi kiireim oli konkurentsitult Kadri Ehamäe. 

Reedel toimunud enduro võistlusel peeti üldarvestust ja kõige kiiremini sõitis üksteist 4,5km pikkust  võistlusringi Toomas Triisa. 

MMM lõpulipuks oli humoorikas ja meeleolukas meeskonnasõit, kus kaks sõitjat jagasid nii ratast kui teatepulka ning täitsid lõbusaid ülesandeid. Ladusa koostöö ja vilumuse tulemusel võitsid meeskondliku sõidu Kadri Ehamäe ja Kristo Saagi duo, nende järel tulid teiseks Jaan Tang ühes Mart Kiiliga. Palju õnne kõigile võitjatele ja suur tunnustus KÕIGILE OSAVÕTJATELE!

Kahe päeva kokkuvõttes oli stardis kokku 290 sõitjat, vau!!! 

Võistlusele panid õla alla fantastilised abilised, korraldustiim hiilgas, ilm soosis ja sõitjad nautisid melu ning eluolu.

Redmoto sõitjate tulemused 2019a MMM-ilt: 

ENDURO
1.  Toomas Triisa
3.  Jaanus Hugo Ernits
11. Ain Musting
14. Meelis Vaidla
15. Rando Välimets
19. Madis Kink
23. Hanna Anton
30. Priidik Vesi
32. Viljar Raidmets
35. Urmas Niine
37. Arpo Põld

Naised OPEN
1. Kadri Ehamäe
8. Hanna Anton

Kärnatajad
1. Jaan Tang
13. Rando Välimets
17. Talis Kink
19. Margo Undla
23. Allan Tohver

Kunnid
2. Toomas Triisa

ÄSSAD 50cc
1. Aston Allas
3. Mattias Tamekant
6. Sebastian Kõiv
7. Jakob Burmann
8. Sebastian Köster
15. Simeon Kõiv

SUPERMÄNID
1. Gregor Kuusk
3. Sander Pihlakas
4. Rasmus Meius
7. Rasmus Avik
15. Sören Korbelainen
17. Rihard Kink

TUUSAD
1. Priidik Vesi
3. Urmas Niine
15. Arpo Põld

TÄHED
16. Sven Allas
17. Argo Undla
19. Jan Soone
23. Priit Põbo

MEESKONNASÕIT
2. Kadri Ehamäe/Kristo Saag
3. Jaan Tang/Mart Kiil
5. Toomas Triisa/Martin Graumann
8. Priidik Vesi/Joel Pärle
9. Arpo Põld(Artur Rõmmel
10. Argo Undla/Margo Undla

Helen Urbaniku meeleolukad pildid: MMM Päev 1

Helen Urbaniku pildid: MMM 2019 Päev 2

Kohtumiseni viieteistkümnendal juubeliaastal, 2020!

Liis