Paikuse Enduro 2019

18-19. mai nädalavahetusel peeti Paikusel maha hooaja esimese kahepäeva enduro võitlus kus üldarvestuses võitis Priit Biene (Yamaha, RedMoto Racing).

Priit Biene pidas mõlemal võistluspäeval ägedat heitlust üldvõidu nimel, jäädes esimesel päeval 2,7 sekundit alla leedulasele Arturas Gelažninkasele ja teisel päeval aga 3,6 sekundit lätlasele Gints Filipsonsile. Kahe päeva peale kokku oli Biene siiski 2,2 sekundit kiirem teiseks jäänud Filipsonsist.

„Ma tegin ise lihtsalt paar viga,“ kommenteeris Biene ajalist kaotust konkurentidele. „Suretasin tsikli paar korda katsetel välja ja sinna see aeg jäigi.“

Seekord õnnistati võistlejaid kuiva ja sooja ilmaga ning kuna ka 56-kilomeetrisest rajast on viimastel aegadel välja jäänud kõik vähegi mudased lõigud, jõudis enamik sõitjaid finišisse täiesti puhaste rataste ja riietega.

Rajal oli üks enduro ja üks krossikatse, millest enduro traditsiooniliselt raskel liivapinnasel, kross kulges aga uues kohas, Seljametsa lähedasel põllul. Kuna tingimused olid soodsad, pidas enamik sõitjaid rada pigem lihtsaks. Samas esmakordselt Eesti Karikavõistluste sarjal osalevad naised leidsid, et liivane endurokatse oli väga kurnav ja raske. Sellest hoolimata lõpetasid kõik RedMoto tüdrukud mõlemad päevad, ja Hanna Anton oli seejuures mõlemal päeval esimene. Naistearvestuse teine oli Liis Simson ja kolmas Sandra Roosme.

Paikusel toimus korraga nii Balti, Eesti, Läti kui Leedu meistrivõistluste etapp.