Biene Hispaania MM-etapil

Priit Biene (Yamaha, Johansson MPE RedMoto Racing) lõpetas eile kolmanda enduro MM-etapi Hispaanias Santiago de Compostelas. Junior 2 klassis lõpetas Biene esimesel päeval 12. ja teisel 10. kohaga. 

Endurokatse osustus väga keerukaks, sest kui põlluosa oli enamvähem, siis mets olevat Biene sõnul katastroof. Metsarada oli täis kände ja juurikaid ning pinnas oli ülipehme. Andestamatu.”
Esimese päeva avaringil ta sellel rajalõigul kohe ka kukkus, mis muutis ka ettevaatlikuks ja võttis seal tugevalt hoogu maha.

Endurokatse „niitis“ Hispaanias jalust kümmekond sõitjat. Näiteks Bienega samas Johansson MPE tiimis sõitev soomlane Eero Remes kukkus samal katsel, vigastades pöialt ja ribisid. 

Hispaania etapi radadega tutvumise ajal valitsesid Santiago de Compostelas rajud ilmaolud, sadas tugevalt ja puhus kõva tuul. Sarnast ilma ennustati ka võistlusnädalavahetuseks, kuid siis paistis hoopis päike ja kõrvetas 30-kraadine palavus. „Ka kuumus oli kurnav,“ ütles Biene, ent mitte nii tappev, kui nädala eest Portugalis.

Biene püüdis Hispaanias pigem kindlalt finišisse jõuda, kuigi oleks sovinud ka paremat tulemust välja sõita. Esimesel päeval kaotas ta klassivõitjale Enric Franciscole 6.29 minutiga, teisel päeval Jack Edmondsonile 8.50 minutiga.

Biene jaoks on positiivne, et enne neljandat MM-etappi 14.-16. juunil Kreekas saab ta erinevalt kahest eelmisest etapist trenni teha, kuna on paranenud esimesel, Saksamaa etapil läbielatud peapõrutusest.

Kasutatud allikad: Priit Biene ja msport.ee