Priit Biene Enduro Maailmameistrivõistlustel

Tänavu Yamahal meeskonnas Johansson MPE enduro maailmameistrivõistlustel osalev Priit Biene oma ettevalmistusest ja esimesest etapist Saksamaal:
 
Ettevalmistus laager Malagas koos Kytönen Motospordi meeskonna ja 3-kordse Maailma Meistri Eero Remesega. 
 
Priit Bienel on olnud tihedad kuud mootorratta seljas. Eelmisel sügisel kutsus Kytönen motospordi meeskonna juht Biene jaanuarist Malagasse kahest perioodist koosnevasse laagrisse.
 
Priit: “esimene periood kestis kokku 3 nädalat. Alguses võtsime rahulikumalt ning sõitsime niiöelda käe soojaks, käisime mägedes matkamas ning aklimatiseerusime kohalike oludega. Peale kahe päevast harjumist hakkasime kohe pihta kiirustreeningutega. Mis kindlasti minu jaoks uus –  oli pidevalt radade ning treeningkohtade vahetus. Eestis oleme harjunud sõitma samu radu päevast päeva, mis on pähe kulunud. Kuid seal sõitsime maksimaalselt pool treeningpäevast uuel kiiruskatsel ning peale lõuna söömist ootas meid juba uus kiiruskatse. See arendab sõitja mõtlemist tõsiselt palju ning aitab kohaneda võistlustel väga kiiresti uute radadega.”
 
Teine periood oli 2 nädalat  veebruarist, kus peale väikest puhkust Eestis algas jälle intensiivsem trenn. Selles laagris osales Biene juba omauue Yamahaga. “Suur rõhk läks uue tsikli testimisele ning enda jaoks mugavaks saamisele. Saime teada kõik, mis on vaja teha, et saaks tsikkel enda jaoks parimaks”.
 
Biene jaoks oli märkimisväärne ka osalemine Soome Motoföderatsiooni laagris, kus olid treeneriteks Miska Aaltonen ning Marko Tarkkala, kes on mitme kordsed ISDE võitjad (ISDE- International Six Days of Enduro). Marko ka õpib juba 3. aastat spordipsühholoogiat ning ta aitas ka vaimse ja mõtte poole pealt palju. “Tänu temaga rääkimisesele on radade läbimõtlemine tohutult palju kergem ning proovisin kohe ka treeningutel, mis kandsid vilja”.
 
Treeningutele järgnes kevadine Motomess Eesti Näituste Messikeskuses, kust tuli kohe ja otse sõita Rootsi Göteborgi enda meeskonna juurde. Rootsis tehti veel viimased ettevalmistused Saksamaa MM etapiks, mis toimus möödunud nädalavahetusel 22-24 Märts. Biene sõnul on enesetunne hea ja “nüüd on vaja ainult täiega edasi panna! “
 

22.märtsil Halenis 2500-pealise publiku silme ees toimunud proloogil oli tänavu ainsa eestlasena enduro MM-il osalev Biene Junior 2 klassis 18. Teise päeva esimese ekstreemkatse sõitis Biene suhteliselt hästi, olles ka oma klassis Juunior 2 punktisaajate hulgas. Kuid teisel katsel kukkus Biene ja lõi pea vastu kändu ära. „Kukkusin neli korda sel katsel, pea valutab ja kiiver on ka puruks,“ ütles Biene. Ta pingutas siiski laupäeva lõpuni sõita. Biene oli tese päeva kokkuvõttes oma klassis 17. kohal, kaotades klassi liidrile Jack Edmondsonile 6.26 minutit.

Kolmandal päeval läks Biene vaatamata sellele, et pea põrutusest tuikas, siiski starti. Esimese, lühikese katse sõitis ta hästi, olles seitsmes. Järgmine oli aga pikk katse, kus rada kulges puude vahel ning siin andis eilne vigastus end tunda – silme ees virvendas ega saanud aru, kust rada täpselt jookseb. Tänast kolmandat, krossikatset püüdis Biene veel läbida, kuid sõitis enamiku kurve otseks ning meeskonna juht andis korralduse võistlus tervise säästmiseks pooleli jätta.

Ennem järgmist GP etappi on Bienel eesmärk saada võimalikult palju sõidutunde. “Eeskätt võistlustel, sest võistlustelt saab parima trenni”, ütles Priit. Ta sõidab Redmoto klubi nimekirjas kaasa kestvuskrosse ning kodune enduro hooaeg algab samuti juba 21.aprillil Enduro Tallinn GP-ga, mis on ühtlasi Eesti Meistrivõistluste- ja Karikasarja I etapp. 

MAXXIS Enduro MM-i järgmine etapp toimub 3-5.mail Portugalis.

10-12.mai Hispaania
14-16.juuni Korsika
21-23.juuni Itaalia
13-15.september Tšehhi
27-29.september Prantsusmaa

 

 

Allikad: Priit Biene, EMF.