Rene Jerbach MAXXIS FIM Superenduro Maailmameistrivõistlustel

8. detsembril sai avalöögi 2018/2019 MAXXIS FIM Superenduro Maailmameistrivõistluste sari Poola etapiga, Krakowis. Esimene etapp toimus Tauron Arenal kus eesti meestest võistlesid Kalev Kriis, Kristjan Kolsar ja redmotolane Rene Jerbach.

Meie mehed võistlesid Europe arvestuses. Selles arvestuses on kokku kolm etappi: GP Poland- 8. detsember, GP Hungary- 9. Veebruar ja GP Euskadi- 9. märts.

Tiimiga on kaasas Redmoto meediaesindaja Peeter Lääts:

“Rada oli seekord oluliselt kiirem ja nõudis vähem kogemust takistuste ületamisel. Vabatreeningutel oli konkurentide kiirusest näha, et meie poistel ei saa lihtne olema. 
Finaali sai ajasõitude tulemuste põhjal 8 kiiremat.
 
Eestlastest kiireim oli Rene, saavutades 19. koha. parima ringi ajaga-1:14.302. Finaali pääsemiseks oleks vaja olnud aega alla 1:06
Kriis Kalev 25. ajaga 1:21.161 ja Kristjan Kolsar 31. ajaga 1:28.532
 
 
Veel jäi lootus finaali saada Last Chance sõitudest, milledest sai igast sõidust edasi kaks paremat. Rene oli oma sõidus (grupp A) korduvalt teisel kohal ja enne viimase ringi lõppu oli tablool teisel koha Rene Jerbach, kuid väike sõiduviga lubas kahel konkurendil enne ruudulippu mööduda. 
 
Kristjan Kolsar oli samas sõidus 10-kohal. Kalev Kriis sõitis grupis C ja jäi seitsmendaks. Keegi eestlastest kahjuks finaali ei pääsenud. GP Poland superenduro võitis kindlalt sakslane Scarl Robert.”
 
 
Eelmise aasta Rootsi etapi pildid leiab siit :
 
 
Poola rada