Priit Biene enduro maailma meistrivõistlustel Trentinos!

                                                  

Enduro maailma meistrivõistluste etapp Trentinos. Enduro MM-i 5. etapp oli teistest etappidest erinev. Tavalise 3 päeva asemel oli ainult 2 võistlus päeva. Reede õhtune supertest ning laupäeval sõitsime kolm korda motokrossi Trento MXGP motokrossi rajal, neli korda enduro kiiruskatset ning 2 korda ‘’The Wall’’ Hard enduro kiiruskatset. 

Reedene päev algas vabatrenniga motokrossi rajal. Vabatrenn oli selleks, et testida veel viimast korda tsiklit ning tutvuda krossirajaga.
Õhtu ootamine oli pikk, sest supertestile startisin alles kell 21.51. Kiiruskatse läks normaalselt, pika õhtu peale kiiruskatse aega tuli veidi üle pooleteist minuti. i selleks, et testida veel viimast korda tsiklit ning tutvuda krossirajaga. 
 
Laupäev, teine võistlupäev algas kohe varakult motokrossiga.  Iga ühe tunni tagant
 oli meil ühine start rajale ning sõit käis mitte positsiooni vaid aja peale ning 5 ringi. Esimene sõit oli natukene uimasem kuid kohaga võib rahule jääda. Teine start oli palju parem, sain taaskord hea stardi ning hoidsin enda positsiooni ilusti lõpuni. Viimane ehk kolmas sõit sain taas hea stardi kuid kahjuks kohe stardi kurvis sain mudalaviini otse prillidesse ning prillide kilede alla läks muda, esimesed 2 ringi ei näinud väga midagi sõita ning kaotasin kohti ning aega. Sõidu lõpuks sain hoo taas üles ning kolme sõidu peale kokku olin Junior2  klassis 6  kohal ning üld arvestuses 14. 

 

Enduro kiiruskatsed osutusid väga keeruliseks mulle. Õues lõõmas 36 kraadine õhutemperatuur ja päike. Ükski kord head tunnet ei saanud ning tekkis väga suur vahe ees olevate konkurentidega. Teadsin, et minu tugevam külg on veel ees ehk hard enduro katse ning puhkasin korralikul ning valmistusin hilisõhtuseks kiiruskatseks. Hard enduro katsed läksid väga hästi, kõik enduro katsel kaotatud aja tegin tagasi ning tõusin tagasi üldi 14.kohale ning junior 2 klassi 6. koht. Seega sain Itaaliast parimad punktid sellel hooajal.

Hooaeg jätkub Balti ja Eesti MV -tega , Järgmine tiitlivõistlus on plaanis sõita augustis Rootsis kus toimub Euroopa MV III etapp. MM jätkub septembri esimesel nädalavahetusel Itaalias. Suured tänud toetajatele, abilistele ja kaasaelajatele!