ENKV Kuimetsas

Laupäeval 05.05.2018 peeti Kuimetsas ENKV ja Buccimoto Pitbike sarjade II etapid.

Hommik algas kerge üllatusega, sest nii noori lipukohtunikke polnud vist keegi enne näinud. Aga mõista saab ka peakorraldajat, kelle sõnul antud formaadile professionaalset kohtunike komplekti osta ta ei jõua ja kohalikest ressurssidest on valik kas alaealised või alkohoolikud. Mistõttu esimene variant tuleb vähemalt kohale. Päeva edenedes aga kahtlused hajusid ja kogu kohtunike brigaad tegi oma tööd eeskujulikult, samuti sujus suurepäraselt kogu muu korraldus.

ENKV sarjas on see aasta üks suurem muudatus – 50cc klassidele A ja B gruppideks jagamine kvalifikatsioonide alusel. Eesmärgiks eraldad nö. “kiired” ja “aeglasemad” sõitjad ja seda ainult ohutuse tagamiseks. Kitsamad, kuid hüpeterohked rajad nagu Kuimetsa, Äksi jms tekitavad olukordi, kus kiired sõitjad ei näe pikalt ette, ega tea, kas mõni aeglane parasjagu hüppe taga ei ole. Samuti võivad aeglased sõitjad ootamatult trajektoori muuta nii, kuidas kiirem taganttulija seda oodata ei oska. Ehk siis see muudatus tõestas ennast juba teist võistlust järjest – sama kiirusega lapsed said koos sõita. Üle mitme aasta on seetõttu ka 50 mini/PW klass rahule jäetud ning sinna keegi mittekuuluv enam ennast ei suru.

50 Mini/PW klassis sõitis ennast kokkuvõttes 5.daks Chris Ryan Kaljumäe, kes teise starti läks kõrge palavikuga, kuid resoluutse sooviga siiski osaleda.

50cc klassi B grupi sõidud võitis Mattias Tamekant, neljandaks sättis ennast Jakob Burman ja viiendaks Ramon Kukkur.

50cc A grupi sõitudes saavutas väga tubli 5. koha Romy Järvelaht kellega mõlemad sõidud vahetas kohti, lõpuks 8. koha punktid võtnud Aston Allas.

65cc sõitudes võttis Gregor Kuusk endast ja oma Husqvarnast kõik, mis parasjagu saada oli, aga Mark Peterson jäi seekord püüdmatuks, ning Gregorile kokkuvõttes kolmas koht. Järgmisel etapil Türil, saab pilt teistsugune olema, võttis Grex asja lühidalt kokku.

Väike Karl Teesalu kindlustas endale Kuimetsa libedal ja tehniliselt raskel rajal 9. koha, Enriko Peilman 10, Jan-Marten Paju 13, Kristen Soha 14, Silver Romandi 17, Tom Johann Volmerson 22 ja Robin Kolmar 22.

85cc sõitjaid oli kohal üldiselt vähe, 125cc veelgi vähem. Seetõttu said vennad Mart ja Jüri Saluste koos sõita ühisklassis. Tulemuseks Mart Saluse 85cc 7 koht ja Jüri Salustele 125cc konkurentsitult esikoht.

Seevastu Pitbike Semi klassis oli Jüri Salustel konkurentsi rohkem, kui küll. Esimene start tal ebaõnnestus, kuid surus ennast kolmandaks. Teine sõit oli start väga hea, aga kuna Semi klass pole Jüri esimene armastus, siis mõned sõiduvead pakkusid etapi kokkuvõtteks tubli teise koha. Herki Üts aga kahe sõidu kokkuvõttes kuues.

Semi Junior klassis lasi päeva lõpuks enda nime taha märkida 4 koha Kert Kennert Pärna.

Järgmine ENKV etapp toimub 20.05 Türil.