Redmotolased Pärnus jääraja I etapil

24. veebruaril Eesti Vabariigi 100. sünnipäeval sõideti Pärnus esimene jäärajavõistlus, kus võistles üheksa Redmotolast ja saavutati väga head tulemused.

50cc klassis oli esindatud üks Redmoto sõitja Tom Johann Volmerson, kes saavutas kokkuvõttes kolmanda koha.

65cc klassis oli esindatud kaks Redmoto sõitjat Gregor Kuusk, kes saavutas kokkuvõttes esimese koha ja teine võistleja Kristen Soha,  kes saavutas viienda koha. Gregori kommentaar päevast: ”See oli mul elu esimene jäärajavõistlus ja see oli väga äge, sest seal sai väga palju põhjagaasiga sõita. Kvalifikatsiooni ajal oli õues 18kraadi külma, kiiresti sõites hakkasid jalad külmetama aga sõita sai ikka. Kvalifikatsiooni ma võitsin. 1. sõidus läks start üsna hästi, startisime 85stega koos. Stardist sain minema kolmandana. Peale esimest ringi olin üldarvestuses viies, oma  65klassis olin esimene ja sõitsin samal kohal finishini. Teine start läks paremini, sain minema hästi ja peale stardikurvi olin üldarvestuses teine, aga sirgete peal läksid mitmed 85sed mööda. Peale esimest ringi olin seitsmes. Rada oli läinud palju raskemaks, olid tekkinud sügavad sooned ja nendest oli läbi raske sõita. Ilmselt oli aga ka teistel keerulisem sõita ja sain ühest konkurendist mööda. Eelviimasel ringil sain veel ühest 85sega konkurendist mööda ja olin juba viies,aga viimasel ringil eelviimases kurvis kukkusin ja tsikkel suri välja. Lõpuks oli ikka üldarvestuses kuues, aga oma klassis kindlalt esimene. Päeva lõpus sain ilusa suure karika.”

85cc klassis oli esindatud ka üks Redmoto sõitja Daniel Veskov, kes sõitis ennast seitsmendale kohale.

MX125 jun klassis oli Redmoto sõitja Kairo Katkosilt, kes saavutas esimese koha. Kairo kommentaar päevast: ”Ajasõidus oli rada sile ja sai hooga sõita. Kuna 125 tõsteti A klassiga kokku, siis oli huvitav koos suurte tsiklitega sõita. Kuna rajale tekkisid juba sooned, siis hoog muutus vaiksemaks. Esimene start olin koos A klassi sõitjatega seal kuskil viies või kuues. Siis aga langesin paar kohta, kuna suured sõitsid lihtsalt sirgetel mööda. 125 klassis juhtisin kindlalt. Teine sõit oli rada juba suuri rööpaid täis ja hoog muutus veelgi vaiksemaks. Hoidisin seal kuuendat-seitsmendat kohta. 125 klassis olin esimene. Kokkuvõttes esimene.”

MX-A (krossinael) klassis oli esindatud Andre Park, kes lõpetas päeva kokkuvõttes teise kohaga. Andre kommentaar päevast: ”Pärnu jääraja I etapil otsustasin sõita kahte klassi, krossinaelas ja ka oma lemmik klassis jääpiigis. Krossinaela kvalifikatsioonis sain aru, et tagarehv on üsna kehv. Käib lihtsalt ringi aga sellest hoolimata suuremat muret ma sellest ei teinud ja tuli kolmas aeg. Esimeses sõidus võtsin stardivõidu aga kauaks seda rõõmu ei jätkunud, teisel sirgel sõideti minust mööda nagu seisvast postist. Siis jõudis kohale, et siit sõidus võitu küll ei tule aga pingutasin palju, et järgi püsida. Kuid sõidu lõpus sõitis kolmas mees ka minust mööda. Peale sõitu sai asi selgeks mulle. Rehvinupud olid keskelt kõik puudu. Teiseks sõiduks sain teise kasutataud rehvi ega seegi midagi kiita ei olnud. Sõidu lõpetasin teisena. Kokkuvõttes tuli leppida teise kohaga.”

MX Open klassis oli Redmotol esindatud kaks sõitjat Hanno Velt, kes saavutas päeva kokkuvõttes esimese koha ja Andre Park, kes pidi leppima aga üheksanda kohaga. Andre kommentaar päevast : ”Lemmik jääpiigi klassis oli seis veel kehvem. Stradist sain taaskord esimesena minema kuid Velt pääses sirgel minust mööda ja käis vägev kihutamine meil. Paar ringi hiljem võtsin liidri koha tagasi ja alustasin sõitu juhtima. Kuid pikaks seda pidu ei olnud. Peale kahte kurvi jäi tsikkel seisma ja tuli katkestada sõit. Teise sõitu enam tehnilise rikke tõttu ei saanud minna.”

Quadides oli Redmotost esindatud üks sõitja Martin Adamson, kelle tulemuseks oli kuues koht.

MX Hobi klassis saavutas meie klubi sõitja Andre Prems üheksanda koha.

Jääraja teine etapp toimub juba 10. märtsil Harku järvel.