Muljeid Nuia Suursõidult ja meie meeste tulemused

Möödunud pühapäeval, 18. juunil sõideti Karksi-Nuia lähistel asuval Ainja krossirajal  “Nuia Suursõit”. Karksi meistrivõistluste esikohale võitlesid Redmotost Renno Ruubel ja Tamo Toodo.

Tamo Toodo kommentaar võistluspäevast: 

Vägev tunne oli olla taas peale 2-aastast pausi stardipuu taga. Kuigi Aravete Klubisarja etapil sai seda tunnet hiljuti ka veidi kogeda. Siiski pean tõdema, et kodukoha võistlus on igal aastal kõige enam „kipitavam“ ja erilisem võistlus minu jaoks. See on võistlus, kus on korraga stardis paljud minu sõbrad ning Kiireima Karksi Mehe tiitli nimel treenitakse terve aasta. Seda vingem oli tunne astuda taas võistlustulle, et 3 aastat tagasi kuulus see tiitel ka mulle. Võistlusele registreerisin sõprade kiuste pisut salaja ja nagu paljud ka teavad, mul puudus igasugune pikem ettevalmistus võistluseks. Jah, üldfüüsilist treeningut olen loomulikult peale õnnetut kukkumist Itaalias teinud (kukkusin treeninglaagris, mille käigus sai viga selgroolüli ning jalaluu, millest tingitud ka pikem paus krossist), kuid krossitreeningut kui sellist olen teinud selle kahe aasta jooksul vaid loetud minutid.

Lubasin endale, et võtan kogu võistlust peaga ning ei lase end emotsioonidel juhtida. Peaks ütlema, et see mul ka õnnestus! Minu jaoks huvitav fakt on see, et tavaliselt ööl enne võistlust, pisut enne uinumist, sõitsin korduvalt rada mitmeid kordi mõttes läbi, mis ilmselt tuleb närvidest, kuid seda seekord ei olnud.

Igatahes võistluspäeva hommikul tundsin end täiesti vabalt. Ajasõitu läksin ilma igasuguse närveerimiseta ning ei osanud isegi ette aimata mis mind ees ootab – mis positsioonile üldse võin end sõita jne. Suureks üllatuseks avastasin end finishis II kohalt ja üllatus-üllatus NÄRV oli tagasi! Mulle jõudis kohale, et pean siiski taas hakkama võidu sõitma, kuna olen täiesti suuteline sõitma end esikolmikusse! Nii vähese ettevalmistusega ei osanud seda üldse loota, kuigi võistlusvaimu mul jagub. Mida lähemale I sõit tuli, seda rohkem sees keerama hakkas. Esimeseks sõiduks panin selga oma kõige uuema võistluskostüümi, mille olin spetsiaalselt selleks võistluseks ostnud. Tunne oli hea, välimus lausa viimasepeal! 

Esimese stardiga jäin rahule – sain Raidzi järel minema, koos pusisime rajal ca 4-5 tiiru, kuni õnnestus temast mööduda ja sain sõidu juhtimise enda kätesse haarata. Kahjuks ei kestnud see kaua, kuna peale laineid läks maandumisel esiratas alt ära ning selle tulemusena leidsin end muda sees oma uute ja ilusate riietega. Tsikli peale sain küll kiirelt tagasi, kuid jõud oli otsas ja rütm oli läinud! Kahjuks pidin enne finishit loovutama II koha ka Rennole ja lõpetasin sõidu III positsioonil. Ei jäänudki muud teha kui II sõitu oodata.

Enne teist sõitu toimusid ka MX1 ja MX2 sõidud, kust sain võhiklikult vaadata kuidas kiirelt sõitma peab ja teha nähtust omad järeldused.

Teise sõidu start õnnestus ideaalselt – pääsesin esimesena puhtalt minema. Juhtisin sõitu kuni viimase kahe ringini, kuid siis pidin taaskord Renno ja Raidzi endast mööda laskma. Käsi oli nii kinni ja paks nagu tammepakk, et tsiklit oli lausa keeruline ohjata. Sõidus tekkis juba ka paar küünalt, mis andis märku, et tervena finshisse jõudmiseks oleks tark hoog maha võtta. Mul on hea meel, et ka sellisel positsioonil suutsin kuulata mõistuse häält. Rahustuseks võin öelda, et paksu käe sündroom pole mitte midagi muud hullu, kui vaid see, et tsiklitrenni on tehtud ilmselgelt liiga vähe!

Kokkuvõttes võib öeda et mõlemal sõidul oli 2 ringi minu jaoks liiga palju J, aga hea tuju ning võimas emotsioon oli võidetud ning päeva kokkuvõttes III koht pole ka üldse paha. Mina rahul ning tuhin taaskord sees – ma ei luba midagi, aga ilmselge on see, et krossist ma nii kergelt loobuda ei saa!

#231 Tamo Toodo #255 Renno Ruubel

 

Redmotolased Nuia Suursõidul 18.06.2017

Redmotolaste tulemused:

MX1 
5. Jüri Triisa

MX2
7. Kairo Katkosilt

85cc
10 Erik-Rennes Pihlak

MX Hobby
13 Riko Muttik
16 Dan Murumets
23 Margo Undla
24 Karl Johann Reitalu

KV
19 Keit Kivaste/Tõnis Tuul

Karksi Meistrivõistlused:
1. Renno Ruubel
3. Tamo Toodo